• PF 2018
     • PF 2018

     • „Nech prichádzajúci nový rok naplní vaše srdcia nádejou, otvorí vám nové možnosti a prinesie vám veľa prísľubov pre lepšiu budúcnosť. Želáme Vám všetkým krásny nový rok, v ktorom zahodíte za hlavu všetky vaše starosti.“

      Maturantom želáme veľa šťastia, trpezlivosti a energie pre úspešné zvládnutie maturitných skúšok ...

     • Výtvarná súťaž "Petrohrad očami detí"

     • 2. ročníka výtvarnej súťaže "Petrohrad očami detí", ktorú organizovalo mesto Lučenec pod záštitou gubernátora mesta Sankt Peterburg a generálneho konzula SR v Sankt Peterburgu, sa zúčastnili v tomto šk. roku aj naše žiačky pod vedením p. Šimu - Jurička. Úlohou súťažiacich bolo stvárniť mesto Petrohrad ľubovoľnou výtvarnou technikou. Zúčastneným dievčatám sa darilo a umiestnili sa na krásnom 2. a 3. mieste. 2. miesto získala Alexandra Suttoová z 1.A a 3. miesto obsadila Kristína Mizerová z 2.B triedy. Srdečne blahoželáme...

    • Otvor srdce, daruj knihu 2017
     • Otvor srdce, daruj knihu 2017

     • Do predvianočnej charitatívnej akcie Otvor srdce, daruj knihu 2017 sa v spolupráci s Kníhkupectvom Folly Modra a Komunitnou nadáciou Revia zapojili 18. 12. aj naši študenti a jedna pani profesorka. Na škole sme vyzbierali: 2.LV = 20,65 EUR, 2.B = 6,31 EUR, 4.A = 2,38 EUR, 3.A = 6,05 EUR, 1.A = 11,10 EUR, 3.BV = 1,73 EUR a pre úplnosť 1.BV = 0 EUR, 4.B sa nemohla zúčastniť, lebo písala písomku. Spolu sme vyzbierali 48,22 EUR.

      Splnili sme priania štyrom deťom za 48,30 EUR: Lukáš 16 r. si prial knihu Najväčšie objavy ľudstva,Maxim 4 r. si prial knihu Hviezdička, Michal 11 r. si prial knihu Euro 2016 a knihu Futbalový sprievodca sme nadelili 14 r. Šimonovi.

      Zbierku a balenie kníh zrealizovali B. Gerátová, A. Hladíková, M. Kahúnová, L. Vaváková spolu s p. profesorom A. Hercegom.

      Všetkým ochotným darcom ďakujeme a prajeme rovnako pekné Vianoce, ako spravili oni deťom.

    • Eva Hokinková úspešne na medzinárodnom behu Hodonín - Holíč - Skalica 2017
     • Eva Hokinková úspešne na medzinárodnom behu Hodonín - Holíč - Skalica 2017

     • Na štart 27. ročníka medzinárodného cestného behu Hodonín - Holíč - Skalica 2017 sa 16. 12. 2017 postavila s číslom 318 aj  Eva Hokinková zo 4.A, pre ktorú to boli vôbec prvé súťažné bežecké preteky. Eva sa rozhodla absolvovať tento náročný, 12,6 km dlhý, zimný beh a na trati nesklamala. Trať viedla z moravského Hodonína cez Holíč do Skalice a Eva ju zvládla v čase 1:32:47 hod., dostala zo seba všetko a medzi juniorkami obsadila 3. miesto. Záverečný dobeh do cieľa s ňou v rámci povzbudzovania absolvoval aj A. Herceg. Pre beh sa rozhodla v rámci Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu a za mentora si vybrala p. profesora A. Hercega, ktorý beh absolvoval tiež v čase 55:32 min. Spoločne sa o behu a tréningu rozprávali a určili si tiež taktiku behu.  V cieli oboch bežcov čakalo milé prekvapenie - naše dve študentky, Dušana Kopčeková a Lenka Komarová, si pripravili veľký transparent a pri finiši v cieľovej rovinke hlasno povzbudzovali. Evu v cieli čakali i rodičia a sestra. V cieli všetci spolu pri čaji podebatovali o behu a trati.

      Na štart behu sa postavilo vyše 430 bežcov, od profesionálnych atlétov až po tých rekreačných. 

      Eve srdečne gratulujem :)

      A. Herceg