• Online čítačka kníh

• "Čo má spoločné plavba s tigrom a vysmiaty pomaranč na ceste okolo sveta s Herculom Poirotom a Mačacím dievčaťom? Príď to zistiť už tento štvrtok o 17:00 na historicky prvú online čítačku kníh na našej škole. Čitateľmi budú výnimoční učitelia!!! Všetkých srdečne pozývame. Bližšie info dostanete prostredníctvom správy na edupage."

Mgr. Ján Belák

• Ceremónia "DofE"

• Srdečne Vás pozývame na sledovanie online ceremónie DofE...

"Pridaj sa k nám a sleduj online ceremóniu DofE, v programe, v ktorom boli aj tvoje spolužiačky mimoriadne úspešné. Ceremóniu môžu sledovať aj  tí, ktorí v programe zapojení neboli na Facebook streame alebo Youtube streame. Poď zistiť spolu s nami o čom je DofE a čo ti môže dať."

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Aj tento rok máte šancu zapojiť sa do výnimočného projektu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Neváhajte, určite neoľutujete! Urobte niečo pre seba a svoje okolie, objavte, čo dokážete. Stačí, keď vyplníte dotazník na http://www.zapojsa.dofe.sk/ . Tešíme sa na vás.

Mgr. Ján Belák

• Dobročinné zbierky

• V mesiaci september a október sa tradične naša škola zapojila do dvoch dobročinných zbierok. Prvá zbierka „Biela pastelka“ sa uskutočnila 18.9.2020 a bola organizovaná Úniou nevidiacich a slabozrakých. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a na financovanie aktivít, ktoré zrakovo postihnutým pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Druhá zbierka „Dni nezábudiek“ sa konala 8. októbra 2020 a bola organizovaná Ligou za duševné zdravie. Výnos tejto zbierky je použitý na podporu rozvoja siete starostlivosti o ľudí  s duševnými ochoreniami a ich sociálneho začlenenia.

Dobrovoľníčkami  zbierok boli študentky druhých a tretích ročníkov (Sarah Spustová, Lucia Šlapková, Miška Chudíková, Dominika Hladká, Terézia Majzúnová, Hanka Hrbáčková, Zuzana Gajdošová, Beáta Šimková).

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli dobrovoľnou finančnou čiastkou na pomoc ľuďom                    so zrakovým či duševným ochorením.

Výnos zbierok:Biela pastelka“ 248,99 Eur           „Dni nezábudiek“ 111,20 Eur

Katarína Badinková

• Dištančné vzdelávanie

• Rozhodnutím ministra školstva sa od 12.10. 2020 prerušuje školské vyučovanie v stredných školách. Žiaci pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou - podľa rozvrhu hodín. Osobné veci, učebnice a zošity si môžu žiaci vyzdvihnúť podľa harmonogramu:

2. ročník: v utorok 13.10. 2020 v čase 12. 00 - 14.00 hod. v škole a od 12.00 - 17.00 na internáte

1., 3., a 4. ročník: v stredu 14.10. 2020 v čase od 12.00 - 14.00 hod. v škole, od 12.00 - 17.00 hod na internáte.

Pri vstupe do budovy je potrebné mať so sebou rúško.

• Deň úsmevu

• Táto akcia sa organizuje na našej škole už od roku 2011. Pripravujú ju vždy žiaci študijného odboru animátor voľného času. V tomto roku im s prípravou pomohli aj „vočkári“ a učiteľky.

Všetci animátori (aj chlapci) z II. CLV triedy sa snažili a usilovne vyrábali stovky „smajlíkov“, ktoré rozdávali nielen žiakom pri rannom príchode, ale už tradične aj v uliciach Modry.

Snaha vyčariť na tvári úsmev, i keď pod rúškom, sa vyplatila a vniesla aspoň trocha jasu do súčasného komplikovaného obdobia.

Trieda II.CLV si súčasne pripísala prvé tohtoročné body do projektu JaTyMyVy. Dúfame, že školské akcie budú pokračovať či už s rúškami alebo bez nich.

Tatiana Horká

• Exkurzia v bratislavskej ZOO

• Dňa 16.09. 2020 triedy prvého ročníka absolvovali návštevu ZOO v Bratislave spojenú s prednáškou na tému BIÓMY. Prednáška bola vedená zaujímavou formou. Lektorka p. Jedličková zapájala študentky do problému, viedla s nimi dialógy k danej problematike a na riešenie problémov životného prostredia využila aj formu brainstormingu. Verím, že všetky študentky zaujala a prinútila ich rozmýšľať, ako by sa mali správať k prírode. Po prednáške nasledovala prehliadka ZOO. Ďakujem triednym učiteľkám Mgr. Pokojnej a Mgr. Trojanovskej za pomoc pri organizácii podujatia.

Mgr. Lenka Štancelová

• Prerušenie vyučovania v prvých ročníkoch denného štúdia

• V súlade s nariadením MŠVVaŠ pre prevádzku školských zariadení po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 prerušujeme vyučovanie vo všetkých troch prvých ročníkoch SOŠPg Modra až do odvolania. Žiaci zostávajú v domácej karanténe a zúčastňujú sa dištančného vzdelávania. V domácej izolácii zostávajú aj učitelia bez negatívneho testu na COVID 19, ktorí vyučovali v 1.B triede.

• Kurz ochrany života a zdravia 2020

• Napriek „Korone“ a obmedzeniam sme s tretiakmi zrealizovali posledný povinný kurz „Ochrana života a zdravia“. Počasie nám prialo, a tak sme mohli absolvovať celý naplánovaný obsah. V Banskej Štiavnici žiaci prostredníctvom didaktickej hry spoznali pamätihodnosti historického mesta. Na Kollárovej chate v Ostrom Grúni pracovali v družstvách podľa znamení zverokruhu. Precvičili si pobyt a pohyb v prírode, postavili jednoduché príbytky, vyskúšali transport raneného. Svoju kreativitu preukázali pri zostavovaní máp, zhotovovaní maskotov aj módneho oblečenia z prírodných materiálov.Ranné rozcvičky sa niesli v tanečnom duchu a tancovali aj inštruktori. Vydarila sa nám aj nočná hra, do ktorej sa napriek strachu zapojili všetci. Diskusie na aktuálne témy boli veľmi živé a žiaci dokázali „dospelácky“ vyjadriť vlastné názory, podporené jasnými a zrozumiteľnými argumentami.Všetci sme mali obavy, čo ak... Nič sa však nestalo a kurz hodnotíme ako veľmi vydarený.

Ďakujeme všetkým žiakom za disciplínu a vzornú reprezentáciu školy.

Inštruktorom ďakujeme za aktivitu a ochotu.

Tatiana Horká