• Online čítačka kníh

• Dnes (štvrtok) opäť v tradičnom čase o 17:00 na vás čaká výnimočný vianočný príbeh. Príďte si ho vypočuť a neváhajte pozvať aj svojich blízkych.

• Online čítačka kníh

• "Aj dnes (štvrtok) vás čaká skvelá čítačka kníh s výnimočným programom. Poďme sa spoločne vydať na Østrovnavštíviť Les prízrakovdozvedieť sa, čo sú Šeptuchyaký bol v skutočnosti Jánošík, i to, ako sa šije Čepiec. Tešíme sa na vás v tradičnom čase o 17:00."

• Pokračovanie v dištančnom vzdelávaní

• Vzhľadom k nízkemu počtu žiakov a rodičov, ktorí by súhlasili s nástupom na prezenčné vyučovanie za podmienok, ktoré stanovilo Ministerstvo školstva, zostávame aj naďalej pri dištančnom vzdelávaní.

Mgr. Maroš Jakim - riaditeľ školy

• Online čítačka kníh

• "Aj dnes (štvrtok) je pre vás pripravená super online čítačka kníh. Čakajú vás skvelé, miestami možno aj strašidelné príbehy. Vidíme sa už tradične o 17:00."

• (Ne)tradičný vianočný bazár 2020

• Milí žiaci, milí kolegovia, s blížiacimi sa Vianocami aj tento rok prichádza náš tradičný bazár. Netradičný bude v tom, keďže zatiaľ presne nevieme dátum, kedy sa všetci spolu v škole stretneme prebehne online formou. Vianoce sú charakteristické svojou atmosférou, ktorú symbolizuje stromček, adventný veniec alebo oblátky. Na Facebooku nájdete skupinu (Ne)tradičný vianočný bazár 2020, kde môžete pridať fotografie vašich vlastnoručne vyrobených dekorácii, darčekov a vyzdobených stromčekov. Takto sa spoločne podelíme o vianočnú atmosféru.

• O 17. novembri 1989 tentoraz online

• Po minuloročnom bohatom programe k 30. výročiu Nežnej revolúcie sme si tentoraz štátny sviatok 17. novembra pripomínali online formou. Na hodinách slovenčiny, dejepisu či občianskej náuky sme sa od prvých po štvrtý ročník pozreli cez piesne Nežnej revolúcie a ich texty. Žiaci interpretovali texty a počúvali piesne Sľúbili sme si lásku, Do batôžka, Modlitba pro Martu, Morituri te salutant. Žiaci 2.A a 2.B si pozreli online divadelné predstavenie November 1989 v podaní Divadelného centra z Martina. Na vyučovacích hodinách sme tiež diskutovali o mýtoch o socializme. Vzdelávací program prebiehal od 18. 11. do 26. 11. 2020.

PaedDr. Adam Herceg

• Čitateľský projekt Cena René 2020 pokračuje online s e-knihami

• Naša škola je opäť zapojená do čitateľského projektu Cena René. V máji 2020 porota zverejnila päticu finalistov, ktorých knihy študenti čítajú. Vydajú sa na Østrovnavštívia Les prízrakovdozvedia sa, čo sú Šeptuchyaký bol v skutočnosti Jánošík, i to, ako sa šije Čepiec. Najprv žiaci dostali v septembri tieto tlačené knihy v hodnote cca. 150 eur. Po prerušení vyučovania sme s organizátormi zareagovali nákupom e-kníh v hodnote cca. 345 eur, ktoré môžu zapojené študentky čítať doma na svojich mobiloch, pc či tabletoch. Do Ceny René sú zapojené Kristína, Dominika, Karin, Karolína, Klaudia, Alexandra, Katarína. Projekt podporujú: LIC, Anasoft litera, Fond na podporu umenia. Ďakujeme!

PaedDr. Adam Herceg, koordinátor projektu