Stredná odborná škola pedagogická, Sokolská 6, Modra

Cena Ferdinanda Píseckého

Každoročné ocenenie najlepších žiakov školy

Cena Ferdinanda Píseckého

(štatút)

je ocenenie udeľované Pedagogickou a kultúrnou akadémiou v Modre pre študenta maturitného ročníka. Má morálne oceňovať prístup k vzdelávaciemu procesu a mimoškolským aktivitám, humanitu, charakter a šírenie dobrého mena školy.

Cena Ferdinanda Píseckého pozostáva z:

a) diplomu Ceny F. Píseckého,

b) finančnej hotovosti vo výške 30 Euro,

c) vecného daru,

d) zápisu mena a priezviska študenta s oznamom o udelení Ceny F. Píseckého do kroniky PaKA.

1. Cenu Ferdinanda Píseckého udeľuje Pedagogická a kultúrna akadémia v Modre (PaKA) jednému študentovi maturitného / štvrtého ročníka.

2. Výber sa uskutočňuje spomedzi nominovaných študentov maturitného/štvrtého ročníka.

3.1 Nominovať študenta môže:

a) člen pedagogického zboru, ktorý získa pod nomináciu podpisy najmenej troch pedagógov,

b) študent, ktorý získa pod nomináciu podpisy najmenej päťdesiatich študentov 2. – 4. ročníkov.

3.2 Pedagóg alebo študent sa môže podpísať len pod jednu nomináciu. Ak sa pedagóg alebo študent podpíše pod viaceré nominácie, tento podpis sa neuzná.

3.3 Súčasťou nominácie musí byť aj stručné zdôvodnenie nominácie.

4. Spomedzi nominovaných študentov vyberie komisia troch študentov, z ktorých následne určí jedného, ktorému bude udelená Cena Ferdinanda Píseckého.

5. Komisiu menuje riaditeľ/-ka PaKA ako jej predseda. Komisiu tvoria ďalší štyria členovia pedagogického zboru. Členovia komisie sú oboznámení s tým, že v každom kole musia hlasovať za niektorého nominovaného.

6. Víťaza určí komisia po dohode. Ak nie je možná dohoda, hlasuje sa, pričom na vybratie študenta sú potrebné aspoň štyri hlasy z piatich. Ak v prvom hlasovaní nedostane ani jeden nominovaný študent potrebný počet hlasov, hlasuje sa v druhom kole. Do druhého kola postupujú dvaja študenti s najvyšším počtom hlasov z prvého kola, respektíve nepostupujú tí, ktorí získali jeden alebo nula hlasov. V druhom kole stačia na vybranie držiteľa ceny tri hlasy.

7. Hlasovanie je tajné.

8. Cena Ferdinanda Píseckého sa udeľuje raz za školský rok, spravidla v mesiaci apríl.