• Poučenie o bezpečnosti - Kurz OŽaZ

• POUČENIE  O BEZPEČNOSTI  Kurzu ochrany života a zdravia

Žiak sa zaväzuje svojim podpisom, že bol poučený o Bezpečnosti....  a že pri porušení pravidiel bude znášať všetky dôsledky (disciplinárne i finančné).

1. Účastník kurzu, ktorý je spojený s exkurziou (ďalej len žiak) je povinný dodržiavať všetky pokyny inštruktorov a pedagogického dozoru.

2. Žiak je povinný dodržiavať a riadiť sa pokynmi a pravidlami zariadenia, v ktorom bude počas kurzu ubytovaný a pokynmi zariadení, v ktorých sa bude realizovať plánovaná exkurzia.

3. Žiak sa nesmie bez vedomia pedagogického dozoru vzdialiť z vyhradeného priestoru zariadenia.

4. Pri vychádzkach a túrach počas turistického kurzu sa žiak môže pohybovať len po vyznačených chodníkoch a je povinný dodržiavať všetky príkazy a zákazy vyznačené v prírode.

5. V prírode sa žiak správa ohľaduplne, aby svojim pobytom v prírode nepoškodzoval a neplašil lesnú zver.

6. Žiak sa aktívne zapája do všetkých činností, ktoré súvisia s kurzom OČaZ  (prednášky, kultúrny a športový program, služby a pod.).

7. Žiak dbá na svoju bezpečnosť a zdravie.

8. Žiakom sa ZAKAZUJE! požívať na kurze OČaZ alkoholické nápoje a iné omamné látky a fajčiť.

9. Žiak musí pamätať, že kurz OČaZ je súčasťou vyučovania a platí tu školský poriadok.

10. Žiak osobne zodpovedá za škody, vzniknuté jeho zavinením a potvrdzuje svojim podpisom, že si je vedomý všetky dôsledkov (právnych i finančných) pri spôsobení škody.

11. Žiak osobne zodpovedá za svoje veci, prípadne ich stratu.

PRI NEDODRŽANÍ TÝCHTO POKYNOV BUDÚ VOČI ŽIAKOVI VYVODENÉ DISCIPLINÁRNE DOSLEDKY (žiak môže byť vylúčený z kurzu a na vlastné náklady sa vráti domov, s povinnosťou absolvovať kurz opakovane)

vedúca kurzu: PaedDr. Tatiana Horká