• Blíži sa deň hodnotenia projektu Zelená škola
     • Blíži sa deň hodnotenia projektu Zelená škola

     • Ako už isto viete, celý školský rok sme sa snažili plniť rôzne úlohy v rámci medzinárodného projektu Zelená škola. Keďže sa nám podarilo úlohy splniť, rozhodli sme sa znovu zabojovať o certifikát Zelená škola a vlajku siete Eco - schools.

      Hodnotiaca návšteva sa uskutoční 6. 6. 2019.

      Držte nám palce, aby sme obstáli!

       Kolégium Zelenej školy

    • DofE rozvíja talent a aj cez čitateľskú gramotnosť
     • DofE rozvíja talent a aj cez čitateľskú gramotnosť

     • Zaujímavú aktivitu si pre svoje spolužiačky z I. BV pripravila Klaudia Linhartová, účastníčka bronzovej úrovne Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Rozhodla sa prečítať 10 kníh, zostaviť z nich rebríček a predstaviť každú knihu spolužiakom. Klaudia o každej knihe pútavo a veselo rozprávala, zhodnotila, čo bolo plusom či mínusom knihy a na záver zhrnula argumenty v prospech podľa nej najlepších kníh spomedzi vybranej desiatky. Aj takto chcela kamarátov v triede presvedčiť, že čítať knihy sa oplatí. V júni čaká Klaudiu i ostatných účastníkov DofE expedícia v prírode, na ktorú sa už všetci tešia.

      -ah-

     • Prečo zostať na Slovensku ? A mýty o EÚ

     • V máji a júni dostanú naši študenti dve vzdelávacie príručky s témami Prečo zostať na Slovensku? (pre študentov 4. ročníkov) a Mýty o EÚ (pre študentov 1. - 3. ročníkov). Tieto texty odpovedajú na časté otázky mladých o fungovaní EÚ, zhŕňajú fakty o EÚ, najčastejšie mýty o EÚ a prinášajú inšpiratívne príbehy mladých ľudí.

      Magazíny boli pripravené vo vydavateľstve N Press v spolupráci s EURACTIV Slovensko, Heinrich-Böll-Stiftung, Nadácii EPH a podpore Európskeho parlamentu a crowdfundingových kampaní. Uvedené študijné materiály pre študentov v hodnote cca. 360 EUR zabezpečil školský koordinátor v oblasti výchovy k ľudským právam A. Herceg.

     • Literárna cena "René - čítame a hlasujeme"

     • Od júna do novembra 2019 budú mať študenti našej školy jedinečnú príležitosť zapojiť sa do projektu Literárna cena René – Anasoft litera stredoškolákov. Študenti si budú môcť prečítať 5 nominovaných kníh od slovenských autorov a hlasovať za svojho laureáta. V 3. ročníku ceny René vybrala porota tieto knihy: D. Fulmeková: Doktor Mráz; V. Kostelanski: Virtuóz; V. Rozenbergová: Tri smrtky sa plavia; O. Sokol: Ako som vozil Nórov; M. Vadas: Zlá štvrť. Spomedzi nich si vyberú študenti svojho laureáta, ktorého nominujú za našu školu do finále. Knihy si môžete od júna požičať u A. Hercega. Projekt je realizovaný s finančnou podporou BSK a Fondu na podporu umenia a v spolupráci s Literárnym informačným centrom.

      -ah-

     • Súťaž "Mladý Európan" 2019

     • Študentky K. Košíková, A. G. Prášilová a E. Sobotová reprezentovali školu na 15. ročníku vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizuje Zastúpenie Európskej komisie v SR. Naše študentky museli najprv vypracovať súťažný projekt o predsedníckej krajine EÚ a pred regionálnym kolom ho odovzdať na ohodnotenie. V súťaži si náš tím otestoval svoje vedomosti o fungovaní EÚ, geografii, kultúre, histórii a európskych jazykoch v teste a v jazykovej tajničke. Dievčatá obsadili na regionálnom kole v Bratislave 8. miesto zo 14 súťažných tímov, keď predbehli tímy SOŠ a miesta pred nimi obsadili tímy z gymnázií. K výsledku im zablahoželal a ceny im odovzdal vedúci Zastúpenia európskej komisie na Slovensku a český exminister životného prostredia Ladislav Miko. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

      A. Herceg

    • Diskusia o Slovenskom národnom povstaní
     • Diskusia o Slovenskom národnom povstaní

     • Pri príležitosti štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom mali študentky 2. ročníka možnosť na hodine dejepisu diskutovať o SNP s historikom Ľ. Morbacherom z OZ Living memory, ktorý okrem iného povedal: „Zhodli sme sa, že slovenská spoločnosť sa fatálne nevysporiadala takmer so žiadnou témou z minulosti... nevieme si povedať, že Slovenský štát predtým než odtransportoval Židov na smrť, tak ich najprv olúpil v arizácii a mnohí sa chamtivo pustili do prisvojovania si cudzieho, aby potom privreli oči nad „transportmi“, iní ich zachraňovali s nasadením života. Slovenské národné povstanie nebolo zradou proti vlastnému štátu, ale odporom proti ľudáckemu režimu a nemeckej okupácii a prezident Tiso veril vo víťazstvo nacistického Nemecka, s ktorým spájal zachovanie samostatnosti Slovenska, tento jeho fatálny omyl by nakoniec viedol k rovnakému zaobchádzaniu so Slovanmi, Slovákmi, ktorí by ako menejcenná rasa skončili na prácach na východe alebo likvidáciou.“

      A. Herceg

    • Rozlúčka so štvrtáčkami
     • Rozlúčka so štvrtáčkami

     • V piatok 10.05.2019 sme sa pred odchodom na akademický týždeň opäť rozlúčili s tohtoročnými maturantami a popriali im veľa šťastia pri ústnych maturitných skúškach. Po slávnostnom príhovore maturantiek sme - ako každý rok - odmenili 9 šikovných a aktívnych žiačok 4.ročníkov za ich štvorročnú prácu, úsilie a za účasť na školských a mimoškolských aktivitách. Cenu Ferdinanda Píseckého (diplom, finančnú a vecnú odmenu) v školskom roku 2018/2019 získala žiačka 4.A triedy Miriam Dujničová.

    • Recitačná súťaž Novodobo so Shakespearom
     • Recitačná súťaž Novodobo so Shakespearom

     • Dňa 24.4.2019 sa v Pezinskom kultúrnom centre konala každoročná súťaž v recitácii a speve v anglickom jazyku s názvom Novodobo so Shakespearom, na ktorej naše žiačky získavajú ocenenia. Nemusia to byť diela od Shakespeara, ako možno tušíte z názvu súťaže, ale musíte mať dobrú angličtinu. Miška Oscitá z II.BV si do kategórie spev bez hudobného doprovodu zvolila pieseň od Ch. Aguilery a získala 3. miesto. Klára Magulová z II.BV recitovala text piesne Boba Dylana On the road again a za svoj výkon jej porota udelila 2. miesto. Treťou súťažiacou bola Kamila Imrišková z III.A v speve s hudobným doprovodom. Za spev piesne My heart will go on od C. Dion bola ocenená 2. miestom. Žiačky pripravovali do súťaže Mgr. Jana Okapalová a Mgr. Martina Pukančíková. Všetkým dievčatám blahoželáme k úspechom aj za reprezentáciu našej školy.

                                                                                                Martina Pukančíková

    • Turnaj v stolnom tenise
     • Turnaj v stolnom tenise

     • V pondelok  29. 04. 2019 sa našej škole uskutočnilo celoškolské finále jednotlivcov v stolnom tenise. Turnaju predcházali triedne kolá, z každej triedy postúpili štyria jednotlivci. Spomedzi všetkých súťažiacich vzišla trojica finalistiek, ktoré spolu odohrali vzájomné zápasy.  1. miesto si vybojovala Lenka Hirnerová z 3.A, na 2. mieste skončila Lucia Bernátová z 3.B3. miesto ziskala Sabína Takáčová z 1.A.

                                                                                  Mgr. Lenka Štancelová

  !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '411489306809433'); fbq('track', 'PageView');