• Dobročinná zbierka

• Dňa 22.09.2023 sa naša škola zapojila do verejnej  zbierky „Biela pastelka“ organizovanou  Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Výnos zbierky slúži na dofinancovanie  aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť  sa do bežného života. Dobrovoľníčkami zbierky v meste Modra i v škole boli nasledovné dievčatá - E. Harnúšková (4.B), I. Macková (3.CLV), P. Rybnikárová (3.B), A. Lacovičová (3.B), ktoré tvorili  2 tímy. Oba tímy spolu vyzbierali 297,03€.

Vďaka patrí všetkým, ktorí prispeli dobrovoľnou finančnou čiastkou na pomoc ľuďom                    so zrakovým postihnutím a dievčatám za dobrovoľnícku činnosť.

Mgr.  Katarína Badinková

• Hrdá škola 2023/24

• Tento rok sme sa zapojili k mimoriadnym školám na Slovensku a v Čechách do projektu „Hrdá škola 2023/24“. Je to projekt, ktorým chceme oživiť študentský život na našej škole! Chceme zahnať každodenný stereotyp a urobiť aspoň zopár aktivít. Na konci školského roka budú vylosované 3 školy, ktoré za splnenie týchto akcií môžu vyhrať super ceny.

Všetky školy budú plniť aktivity v jeden deň, takže môžete sledovať ako prežívajú tieto aktivity aj ostatné školy, stačí nahrať svoj deň na Instagram, označiť @schoolsunited a sleduj,

Takže poďme sa zapojiť – plagátiky nájdete vyvesené aj na škole.

Mgr. Uhrovičová, koordinátor školského parlamentu

• Projekt Micro:bit

• Pozdravujem priateľov digitálnych technológií, ktorí sa už tešia na zoznámenie s našou novinkou v informatickom kabinete - robotom Kitronik :MOVE mini MK2 riadeným výučbovým mikropočítačom micro:bit, zariadením na inteligentnú domácnosť a 15 ks nových micro:bitov.

Náš úspešný projekt s názvom Micro:bit podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis sumou 944,42€. Na hodinách informatiky sa s týmito novinkami určite stretnete!

Kabinet informatiky - Mgr. Miriama Šoltysová

• Triedne schôdze rodičov

•    Vážení rodičia,pozývame Vás na triedne schôdze rodičov, ktoré sa uskutočnia dňa 13.9.2023 (streda) o 16.00. Na triednych schôdzach prebehne voľba dvoch členov Rady školy pri SOŠPg Modra za rodičov a dozviete sa aj nové informácie k školskému roku.

Zároveň prosím rodičov, ktorí majú záujem kandidovať do rady školy, aby ma o tom mailom informovali do pondelka 11.9.2023 (pondelok) do 10.00 hod.(riaditel@pakamo.sk).

Týmto tiež prosím rodičov, členov rodičovskej rady, aby sa dostavili 13.9.2023 o 15.30 do zborovne, kde prebehne zasadnutie rady rodičov.

Mgr. Maroš Jakim

• Opravné maturitné skúšky

• Opravné maturitné skúšky zo slovenského jazyka a literatúry a anglického jazyka (ústna forma) sa budú konať 12. septembra 2023 od 8.00 hod. v budove SOŠ pedagogickej Modra.