• Koncoročný výlet II.CLV

• Nemusíte cestovať ďaleko, aby ste zažili úžasný deň. Stačí ísť navštíviť zrekonštruovanú Slovenskú národnú galériu v Bratislave a nechať sa uniesť výstavami od výmyslu sveta. Či máte radi súčasné umenie, fotografie, slovenský dizajn, európsku maľbu raného novoveku, secesiu, dizajn kníh, úžasnú knižnicu či dejiny umenia s profesorom Škrečkom. To všetko sme videli, zažili, užili si a nechali sa inšpirovať. Občas sme sa aj stratili, ale to vôbec nevadí, lebo samotná budova SNG je architektonický skvost. Veď pozrite sa sami. My sme tu určite neboli naposledy. Tešíme sa už teraz na ďalšiu návštevu. Ďakujeme p. učiteľovi Hercegovi za zaujímavé info o umeleckých dielach a pomoc pri organizácii.

Mgr. Martina Pukančíková

• II.B v stovežatej Prahe

• Triedny výlet bol niečo viac než len dvojdňová akcia mimo školských lavíc. Bola to príležitosť pre nás, aby sme sa spoznali ešte lepšie. Vytvorili sme si nové spomienky a zažili spoločné chvíle na výlete v prekrásnej Prahe.

Pozreli sme si Staromestské námestie, Václavské námestie, areál Pražského hradu, zmokli sme pri prechádzke Karlovým mostom a pozreli sme si viac ako 30 druhov medúz v 38 akváriách. Stihli sme sa vyviezť lanovkou na Petřín obdivovať krásny ružový sad. Ako zlatý klinec výletu bolo klavírne vystúpenie dievčat pred odchodom na vlakovej stanici, kde zožali potlesk od spolucestujúcich vlaku.

Samotný výlet bol skúškou dobrého plánovania, vzájomnej komunikácie a dohody dievčat našej triedy, čo zvládli na výbornú. Za toto všetko Vám ďakujem a prajem krásne prázdniny!

Vďaka patrí aj mojej kolegyni Barbore Uhrovičovej za ochotu podieľať sa na tejto akcii.

Triedna učiteľka Šoltysová

• Sokolská 6
          900 01 Modra
        • Školský internát patrí SOŠ vinársko-ovocinárskej.
          +421 33/6472580 klapka 36
        • Školská jedáleň patrí SOŠ vinársko-ovocinárskej.
          +421 33/6472580 klapka 13
          renatahanuskova@svosmo.sk