• Školský rok 2020/2021

• Prevádzkové podmienky

SOŠPg v Modre

po dobu trvania pandémie COVID - 19

• Pred vstupom do školy odporúčame minimalizovať zhromažďovanie žiakov pred budovou školy.
            • Pred vstupom do budovy je potrebné vykonať dezinfekciu rúk.
            • Každý žiak má povinnosť nosiť do školy minimálne 2 rúška.
            • V triedach sú k dispozícii mydlá a papierové utierky. Žiak si umýva ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienickoepidemiologickými nariadeniami.
            • Odporúčame nekontaktovať sa so žiakmi v iných triedach.
            • Zamestnanci školy a žiaci nosia povinne rúško alebo ochranný štít v tom prípade, ak nie sú na pracovisku sami alebo ak sú vzdialení menej ako 2 metre od ďalšej osoby.
            • V triedach pedagógovia zabezpečujú časté a intenzívne vetranie.
            • V prípade vhodných poveternostných podmienok môže vyučovanie prebiehať v exteriéri.
            • Učitelia opakovane upozorňujú žiakov na dodržiavanie hygienických pravidiel.
            • Toalety sú vybavené mydlom v dávkovači a jednorazovými papierovými utierkami.
            • Upratovanie a dezinfekcia toaliet, kľučiek, madiel, zábradlí a iných dotykových plôch prebieha 2x denne.
            • Najmenej raz denne sa vykonáva dôkladné čistenie miestností školy, v ktorých sa zamestnanci a žiaci školy nachádzajú.
            • Pokrmy v školskej jedálni vydáva len personál, vrátane čistých zabalených príborov. Žiaci si sami jedlo nedokladajú a neberú si ani príbory.
            • Pri podozrení na ochorenie nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest nesmie vstúpiť do priestorov školy.
            • Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID19 , bezodkladne si nasadí rúško a je nutné ho umiestniť do izolačnej miestnosti a kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí si ho bezodkladne vyzdvihnú.
            • Ak sa u zamestnanca objavia príznaky nákazy v priebehu pracovného dňa, bezodkladne o tom informuje riaditeľa školy a opustí školu v najkratšom možnom čase s použitím rúška.
            • Po každom prerušení dochádzky žiaka do školy dlhšej ako dva dni predkladá zákonný zástupca alebo plnoletý žiak  vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného respiračného ochorenia. V prípade, že neplnoletý žiak vyhlásenie nepredloží, kontaktuje pedagogický zamestnanec zákonného zástupcu, ktorý si príde po dieťa.

Mgr. Maroš Jakim

riaditeľ školy

Modra 16. september 2020

Dotazník_a_čestné_prehlásenie.docx.

• ISIC pre prvý ročník

• Žiadame rodičov žiakov prvých ročníkov o vypísanie prihlášky o ISIC preukaz žiaka: ISIC_prihlaska_ziaka.pdf. Žiaci odovzdajú vyplnenú prihlášku v prvý deň príchodu do školy a uhradia cenu karty v sume 20€ v hotovosti.

Zdôvodnenie:

• preukaz slúži na evidenciu dochádzky žiaka,
            • slúži ako preukážka na dopravu,
            • žiaci môžu čerpať zľavy zo služieb a tovarov
            • preukaz je pre žiakov povinný z dôvodu zabezpečenia jednotného systému chodu školy
          • Nástup na internát

• Z dôvodu technických úprav ( maľovanie ) prosíme, aby si žiaci priniesli do ŠI iba najnutnejšie  osobné veci.

Pri pobyte v ŠI treba dodržiavať manuál MŠVVaŠ SR  https://www.minedu.sk/data/att/16974.pdf a pokyny ŠI,

s ktorými žiaci budú oboznámení pri nástupe na ubytovanie.

Žiaci sa ubytovávajú 1. septembra 2020 (utorok) od 14.00 do 18.00 hod.