• Ponuka z CVČ Pezinok

     • CVČ v Pezinku hľadá opäť šikovné dobrovoľníčky na festival Deň slovanských tradícií dňa 28.04.2018 (sobota) od 10.00 do 17.00. Dievčatá by pomáhali deťom v detskom kútiku. V prípade záujmu je potrebné sa prihlásiť mailom na: epicentrum.pezinok@gmail.com

      Kontakt: 0948 222 117 

    • Ocenenie župana BSK
     • Ocenenie župana BSK

     • Z rúk predsedu BSK Juraja Drobu a riaditeľa úradu BSK Mariána Viskupiča si v piatok

      16. 02. 2018 prevzala ocenenie pre najlepšiu žiačku školy študentka  I. A triedy  Alexandra Süttöová.

      Dôvodom jej ocenenia boli nielen Alexandrine študijné výsledky, ale aj získanie 3. miesta pod vedením PaeDr. Adama Hercega v medzinárodnej komiksovej súťaži organizovanej CVH Malach pri Univerzite Karlovej v Prahe a 2. miesta pod vedením Mgr. Pavla Šimu – Jurička v celoslovenskej súťaži Petrohrad očami detí. 

      Alexandre gratulujeme a sme na ňu hrdí!                                                     

                                                                                      Mgr. Iveta Sečanská, triedna učiteľka I. A

    • Stredoškolská odborná činnosť 2018
     • Stredoškolská odborná činnosť 2018

     • Dňa 12.februára 2018 sa uskutočnilo školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti, ktorého sa zúčastnilo 10 žiačok z 3. ročníka. Víťazmi a postupujúcimi do krajského kola sú:

      Problematika voľného času

            1.miesto Viktória Bániková, 3.A

      Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba

            1.miesto Klára Malinková, 3.BV

       2.miesto Natália Straňáková. 3.A

       Zdravotníctvo a farmakológia

            2.miesto Leona Manďáková, 3.A

      Pedagogika, psychológia, sociológia

      1.miesto Ester Vařáková, 3.A

           2.miesto Sofia Lukačovičová, 3.BV

          Víťazom blahoželáme a veríme, že aj v krajskom kole, ktoré sa bude konať 5.apríla 2018 v SPŠ elektrotechnickej K. Adlera v Bratislave, sa im bude dariť.

       Mgr. Jana Jurovčáková

    • Projekt "Educate" 2018
     • Projekt "Educate" 2018

     • Do projektu Educate Slovakia sa naša škola zapojila tento rok už po druhýkrát. Privítali sme milú návštevu lektorky a lektora a to Serly Feryani z Indonézie a Diega Menu z Mexika. Celý týždeň od 15.1. do 19.1.2018 sa študentky 3. a 4. ročníkov oboznamovali so zaujímavosťami o ich krajinách a kultúre v anglickom jazyku. Zároveň pekne prezentovali aj Slovensko spevom či ľudovými tancami. Naši hostia boli v Modre veľmi spokojní a študentky sa tiež potešili návštevou z exotických krajín.

                                                                                              Mgr. Martina Pukančíková

    • "Deň župných škôl" 2018
     • "Deň župných škôl" 2018

     • Dňa 19.01.2018 sa naša škola zúčastnila každoročnej prezentácie stredných škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja v rámci akcie "Deň župných škôl" v Bratislave v OC Avion. Prezentácie školy sa zúčastnili pod vedením Mgr. M. Nemcovej a Mgr. I. Sečanskej  Bianka Schwarzová a Lucia Rečná zo 4.A. Našu školu veľmi pekne  reprezentovali žiačky 4.A triedy - Katarína Kakašová - spev, Sandra Konečná a Janka Pišková - hra na saxofóne a priečnej flaute a žiačky 4.B triedy - Romana Žemberyová a Karolína Ondrišáková, ktoré vystúpili s ľudovou piesňou. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiačkám za výbornú reprezentáciu školy.

    • PF 2018
     • PF 2018

     • „Nech prichádzajúci nový rok naplní vaše srdcia nádejou, otvorí vám nové možnosti a prinesie vám veľa prísľubov pre lepšiu budúcnosť. Želáme Vám všetkým krásny nový rok, v ktorom zahodíte za hlavu všetky vaše starosti.“

      Maturantom želáme veľa šťastia, trpezlivosti a energie pre úspešné zvládnutie maturitných skúšok ...

    • Vianočná akadémia žiakov
     • Vianočná akadémia žiakov

     • Dňa 20.12.2017 sa po kratšej prestávke opäť uskutočnila na našej škole Vianočná akadémia žiakov s názvom "Trieda baví triedu". Všetky triedy mali možnosť hudobnými, dramatickými, tanečnými a speváckymi vystúpeniami ukázať svoju šikovnosť a talent. Každá trieda si svoj program pripravila sama a túto úlohu zvládli na jednotku. Programom nás sprevádzali žiačky III.A - Roberta Šmotláková a Anička Ďuráková. Jednotlivé vystúpenia boli hodnotené porotou v zložení našich učiteľov: p.Tibenský, p. Okapalová, p. Pukančíková, p. Šima-Juriček. Porota mala ťažkú úlohu - cenu víťazstva v podobe torty si odniesla trieda II.B.

    • Vianočný bazár
     • Vianočný bazár

     • Dňa 18.12.2017 sa uskutočnil na našej škole 3. ročník Vianočného bazáru, na ktorom sa jednotlivé triedy prezentovali svojimi výtvormi a výrobkami s vianočnou tematikou, ako i chutnými domácimi koláčikmi, oblátkami a iným chutným jedlom. Atmosféru bazára nám spríjemnili vianočné melódie a slovný doprovod p. profesora Šimu - Jurička. Každý, kto mal záujem, mohol ochutnať sladkosti alebo nakúpiť si malé darčeky. Môžeme povedať, že každým rokom je náš vianočný bazár vydarenejší. Tešíme sa na ďalší úspešný ročník ...

     • Výtvarná súťaž "Petrohrad očami detí"

     • 2. ročníka výtvarnej súťaže "Petrohrad očami detí", ktorú organizovalo mesto Lučenec pod záštitou gubernátora mesta Sankt Peterburg a generálneho konzula SR v Sankt Peterburgu, sa zúčastnili v tomto šk. roku aj naše žiačky pod vedením p. Šimu - Jurička. Úlohou súťažiacich bolo stvárniť mesto Petrohrad ľubovoľnou výtvarnou technikou. Zúčastneným dievčatám sa darilo a umiestnili sa na krásnom 2. a 3. mieste. 2. miesto získala Alexandra Suttoová z 1.A a 3. miesto obsadila Kristína Mizerová z 2.B triedy. Srdečne blahoželáme...

    • Otvor srdce, daruj knihu 2017
     • Otvor srdce, daruj knihu 2017

     • Do predvianočnej charitatívnej akcie Otvor srdce, daruj knihu 2017 sa v spolupráci s Kníhkupectvom Folly Modra a Komunitnou nadáciou Revia zapojili 18. 12. aj naši študenti a jedna pani profesorka. Na škole sme vyzbierali: 2.LV = 20,65 EUR, 2.B = 6,31 EUR, 4.A = 2,38 EUR, 3.A = 6,05 EUR, 1.A = 11,10 EUR, 3.BV = 1,73 EUR a pre úplnosť 1.BV = 0 EUR, 4.B sa nemohla zúčastniť, lebo písala písomku. Spolu sme vyzbierali 48,22 EUR.

      Splnili sme priania štyrom deťom za 48,30 EUR: Lukáš 16 r. si prial knihu Najväčšie objavy ľudstva,Maxim 4 r. si prial knihu Hviezdička, Michal 11 r. si prial knihu Euro 2016 a knihu Futbalový sprievodca sme nadelili 14 r. Šimonovi.

      Zbierku a balenie kníh zrealizovali B. Gerátová, A. Hladíková, M. Kahúnová, L. Vaváková spolu s p. profesorom A. Hercegom.

      Všetkým ochotným darcom ďakujeme a prajeme rovnako pekné Vianoce, ako spravili oni deťom.

    • Eva Hokinková úspešne na medzinárodnom behu Hodonín - Holíč - Skalica 2017
     • Eva Hokinková úspešne na medzinárodnom behu Hodonín - Holíč - Skalica 2017

     • Na štart 27. ročníka medzinárodného cestného behu Hodonín - Holíč - Skalica 2017 sa 16. 12. 2017 postavila s číslom 318 aj  Eva Hokinková zo 4.A, pre ktorú to boli vôbec prvé súťažné bežecké preteky. Eva sa rozhodla absolvovať tento náročný, 12,6 km dlhý, zimný beh a na trati nesklamala. Trať viedla z moravského Hodonína cez Holíč do Skalice a Eva ju zvládla v čase 1:32:47 hod., dostala zo seba všetko a medzi juniorkami obsadila 3. miesto. Záverečný dobeh do cieľa s ňou v rámci povzbudzovania absolvoval aj A. Herceg. Pre beh sa rozhodla v rámci Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu a za mentora si vybrala p. profesora A. Hercega, ktorý beh absolvoval tiež v čase 55:32 min. Spoločne sa o behu a tréningu rozprávali a určili si tiež taktiku behu.  V cieli oboch bežcov čakalo milé prekvapenie - naše dve študentky, Dušana Kopčeková a Lenka Komarová, si pripravili veľký transparent a pri finiši v cieľovej rovinke hlasno povzbudzovali. Evu v cieli čakali i rodičia a sestra. V cieli všetci spolu pri čaji podebatovali o behu a trati.

      Na štart behu sa postavilo vyše 430 bežcov, od profesionálnych atlétov až po tých rekreačných. 

      Eve srdečne gratulujem :)

      A. Herceg

    • Mikulášska besiedka v MŠ na SNP v Modre
     • Mikulášska besiedka v MŠ na SNP v Modre

     • Dňa 5.12.2017 počas pedagogickej praxe dievčatá z III.A triedy (P.Guldanová, A.Hornáková, D.Jankovičová, M.Lobíková, V.Mikulová, M.Sumegová, A.Petrovičová, V.Slabejová) spríjemnili deťom z MŠ SNP dopoludnie Mikulášskou besiedkou. Vymysleným príbehom o zvieratkách, ktoré sa chystajú na príchod Mikuláša, doplnený spevom a  tancom potešili nejedného detského diváka, ale aj pani učiteľky a rodičov. Detské očká sa však najviac rozžiarili príchodom Mikuláša, ktorý odvážny spev a recitáciu detí odmenil sladkým balíčkom. Žiačky nacvičili besiedku pod vedením p. prof. Sečanskej, ktorej patrí srdečné poďakovanie.

                                                                                        Mgr. Katarína Badinková

    • Beseda s etnologičkou
     • Beseda s etnologičkou

     • Vo štvrtok 23.11.2017 sme si so žiakmi prvých a druhých ročníkov v rámci podujatia Adventná Modra spríjemnili večer besedou s poprednou slovenskou etnologičkou Katarínou Nádaskou. Predstavila nám tradície od stridžích dní, cez adventné, vianočné zvyky a toto zaujímavé rozprávanie sme ukončili o návrate ku koledovaniu v našich mestách a dedinách. Už teraz sa tešíme na ďalšie pripravované stretnutie... 

                                                                                                                                                Mgr. Martina Pukančíková

    • Výstava: Anna Franková - odkaz dejín dnešku
     • Výstava: Anna Franková - odkaz dejín dnešku

     • Študentky SOŠ Pg v Modre sprevádzajú do 1. 12. 2017 výstavou Anna Franková - odkaz dejín dnešku, ktorú pripravil Anne Frank House, Amsterdam a v slovenskej verzii ju vystavujeme v budove SOŠ Pg v Modre v spoločenskej miestnosti. Výstavou prevedú naše študentky a študent z 2. roč. 

      Výstava je realizovaná vďaka podpore týchto partnerov: 

      Ministerstvo spravodlivosti SR

      Bratislavský samosprávny kraj

      The Conference of Jewish Material Claims Against Germany

      Múzeum SNP Banská Bystrica

      Nadácia Milana Šimečku

      Stručný popis výstavy:

      Hlavným námetom výstavy je životný príbeh mladej židovky Anny Frankovej počas druhej svetovej vojny.  Svoje myšlienky a pocity si v úkryte zapisovala do denníka, ktorý sa po jej smrti stal svetoznámym. Výstava sa zaoberá nielen problematikou obdobia druhej svetovej vojny a historickou faktografiou, ale aj otázkou diskriminácie v minulosti i súčasnosti na základe rôznorodých kritérií – rasových, náboženských, etnických a podobne. Jej osobitosťou je sprostredkovanie dejín z pohľadu jednotlivca – dievčaťa, ktoré bolo v rovnakom veku, ako je cieľová skupina výstavy (študenti). Zároveň ponúka veľký priestor na diskusiu a zamyslenie sa nad hodnotou ľudských práv, tolerancie, demokracie a humanizmu.

    • MY a BIBLIOTÉKA
     • MY a BIBLIOTÉKA

     • Opäť po roku (9.11.2017) sa žiaci 2. ročníkov v počte 55 spolu s pedagógmi Mgr. Monikou Nemcovou, Mgr. Ivetou Sečanskou a Mgr. Martinou Pukančíkovou zúčastnili už 25. ročníka knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA doplneného výstavou Pedagogika zameranou na prezentáciu učebníc, školských pomôcok a vzdelávacích softvérov v bratislavskej Inchebe. Veľtrhu sa zúčastnilo 200 vystavovateľov z 8 krajín sveta. Asi najväčším lákadlom pre nás bol skvost Luxusnej knižnice z vydavateľstva IKAR – tvojzväzkové dielo SIXTÍNSKA KAPLNKA, ktoré vážilo takmer 30kg a obsahovalo fotky Sixtínskej kaplnky v mierke 1:1. Všetkých nás pri vstupe ohúrila a najmä jej cena, ktorá tiež bola „luxusná“ - 12 500 eur.

      Z každej strany na nás dýchala vôňa kníh a vďaka žánrovej rozmanitosti si každý z nás našiel medzi množstvom kníh „tú svoju“. Bohatú knižnú ponuku dopĺňal i sprievodný program venovaný knihám a čítaniu, tvorivým dielňam, v  ktorých sme si mohli aj my vyskúšať pestrú ponuku nových hier, či pocítiť atmosféru skutočného antikvariátu.

      Nikto z nás neodišiel bez knižného darčeka určeného sebe alebo svojim blízkym. Vrátili sme sa plní dojmov a hlavne s poznaním, že kniha dokáže náš život naplniť a obohatiť.

      Tešíme sa opäť na ďalšie knižné stretnutie o rok.

    • Oznam pre rodičov
     • Oznam pre rodičov

     • Pozývame všetkých rodičov na triedne schôdze rodičov, ktoré sa uskutočnia dňa 13.novembra 2017 (pondelok) o 16:00 v jednotlivých triedach. Po skončení triednych schôdzí máte možnosť informovať sa o študiných výsledkoch a prípadných problémoch svojho dieťaťa u jednotlivých vyučujúcich.

      O 15:30 bude stretnutie zástupcov rodičov - členov Rady rodičov v riaditeľni školy.

    • Veršobranie 2017
     • Veršobranie 2017

     • Tradičné modranské podujatie venované oberaniu básní napísaných na viničových listoch sa tento rok nieslo v duchu Smrekovej Maľovanej abecedypoézie pre deti. Hneď v úvode všetkých privítala organizátorka podujatia Ľubomíra Miháliková. Hosťami večera boli poetka Gabriela Spustová – Izakovičová, Ľubomír Piktor – člen kočovného divadla PIKI a, samozrejme, deti z troch modranských materských škôl a hosťujúcej MŠ zo Smoleníc. Hudobnými vstupmi nás sprevádzali žiaci zo ZUŠ v Modre.

      Jedinečná a osobitá atmosféra recitácie, spevu a tanca detí z MŠ nadchla nielen rodičov detí, ale aj naše žiačky, ktoré detským recitátorom pri ich verejnom vystúpení držali palce a odmenili ich búrlivým potleskom. Záverečnou bodkou podujatia bolo originálne vystúpenie Ľubomíra Piktora v hre Keď mama nie je doma. Nechýbali v nej vtipné situácie, ktoré vyčarovali deťom, ale aj nám, dospelým, úsmev na tvári. A my sa už tešíme na ďalšie stretnutie s literatúrou.

                                                                                                                                                Mgr. Soňa Trojanovská

                                                                                                                                                

!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '411489306809433'); fbq('track', 'PageView');