• Začiatok školského roku 2016/2017

• Vyučovanie v školskom roku 2017/2018 začína pre žiakov denného štúdia 4. septembra 2017.

Žiaci 1. ročníkov sa stretnú so svojimi triednymi učiteľmi v učebniach. Žiaci 2., 3. a 4. ročníka sa stretnú v spoločenskej miestnosti o 8.00 hod., kde po príchode prvákov prebehne slávnostné otvorenie školského roka.

Prvé stretnutie (konzultácia) žiakov pomaturitného štúdia sa koná 8. septembra 2017.

• Oznam pre žiakov

• Komisionálne (opravné) skúšky študentov 1. - 4. ročníkov sa budú konať dňa 26.08.2016 (v piatok) od 8.00 podľa rozpisu.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2015/2016

• Dňa 30.06.2016 sme sa opäť stretli v spoločenskej miestnosti na slávnostnom ukončení školského roka. Na návrh vyučujúcich jednotlivých predmetov a triednych učiteliek sme odmenili 23 aktívnych, talentovaných a šikovných žiakov 1. - 3. ročníkov za ich celoročnú prácu v školských a mimoškolských aktivách. O veselú a príjemnú atmosféru sa postarali dievčatá - speváčky z 2.A triedy triednej učiteľky Mgr. Trojanovskej. Po veselej rozlúčke si študenti od svojich triednych učiteľov prevzali koncoročné vysvedčenia.

Odmeneni_ziaci_sk._r._2015-16.docx

• Koniec školského roku

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že v pondelok 27.6. bude vyučovanie končiť o 13.10 hod.

V utorok a v stredu (28.6. a 29.6) vyučovanie končí o 12.15 hod.

Vo štvrtok je slávnostné ukončenie školského roku a odovzdávanie vysvedčení. Predpokladaný koniec vyučovania je o 9.30 hod.

• Pedagogické hry 2016

• V dňoch 15. – 16. júna 2016 sa naše dievčatá zúčastnili 2. ročníka Pedagogických hier v Leviciach. Súťažilo sa v kolektívnych aj individuálnych športoch (volejbal, badminton, stolný tenis, plávanie, atletika). Boli sme úspešné aj menej úspešné - tak, ako to už v športe býva.

Príjemne prekvapili prváčky volejbalistky, ktoré dokázali byť aj bez kľúčových hráčok vyrovnaným súperom silnému družstvu z Prešova. Nesklamala naša plavkyňa, ale v atletike a stolnom tenise sme zasa očakávali viac, ako sa nám podarilo dosiahnuť.

I keď sme po prvom dni viedli súťaž družstiev, v konečnom hodnotení sme skončili na 5. mieste. Družstvá „pedagogičiek" boli veľmi vyrovnané a rozdiely medzi jednotlivými družstvami boli minimálne.

Poďakovanie patrí všetkým dievčatám – nováčikom, aj štvrtáčkam, ktoré si nenechali ujsť príležitosť naposledy reprezentovať našu školu.

Družstvá i jednotlivcov viedli a kaučovali PaedDr. Tatiana Horká a Mgr. Mária Benková

VÝSLEDKY:

Volejbal: 2. miesto

Plávanie: 1. miesto (voľný spôsob) – Laura Achbergerová III.A

2. miesto (prsia) - Laura Achbergerová III.A

Atletika: 1. miesto (skok do výšky) Vanesa Mikulová I.A

2. miesto (60 m) Mária Blažová IV. A

• Ocenenia z výtvarných súťaží

• Študentky Pedagogickej a kultúrnej akadémie v Modre Miriam Dujničová, Patrícia Benčuriková (čestné uznanie) a Soňa Piterková (3. miesto) získali ocenenia v celoslovenskej výtvarnej súťaži "Komenský a my" v kategórii SŠ, ktorú organizuje Pedagogická fakulta UKF v Nitre. Miriam Dujničová získala tiež hlavnú cenu v kategórii stredných škôl aj v medzinárodnej výtvarnej súťaži "Zelený svet", ktorá bola súčasťou filmového festivalu EKOTOP Film v Banskej Bystrici v konkurencii vyše 1400 žiakov z 12 krajín.

Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

Mgr. Pavol Šima-Juriček

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľsvo školy oznamuje, že dňa 19.6. 2017 bude riaditeľské voľno z dôvodu organizácie talentovej skúšky pre pomaturitné štúdium.

• Slávnostná rozlúčka so štvrtákmi

•   4. A    4. LV

V piatok 20.5.2016 sme sa pred odchodom na akademický týždeň opäť rozlúčili s tohtoročnými maturantami a popriali im veľa šťastia pri ústnych maturitných skúškach. Po slávnostných príhovoroch maturantov Sabiny Škrabákovej zo 4.A a Petra Rybárika zo 4.LV sme - ako každý rok - odmenili šikovné a aktívne žiačky 4.ročníkov za ich štvorročnú prácu, úsilie a za účasť na školských a mimoškolských aktivitách. Cenu Ferdinanda Píseckého (diplom, knižnú publikáciu a finančnú odmenu) v školskom roku 2015/2016 získal žiak 4.LV triedy Peter Rybárik. Všetkým maturantom želáme, aby im maturitná skúška dopadla čo najlepšie... smiley

• Vystúpenie študentiek pri Pomníku padlých

• Dňa 5.5.2016/štvrtok/ organizovalo mesto Modra pietnu spomienku kladenia vencov pri Pomníku padlých pri príležitosti oslobodenia mesta Modry od fašistov.

Ako každoročne - aj tento rok sa spomienky zúčastnili  naše študentky,a to tradičným spôsobom - spevom. K slávnostnému aktu prispeli spevom slovenskej hymny a piesne "Aká si mi krásna..." Vystúpenia sa spolu so študentkami zúčastnili aj p.prof. Mgr. S Oškerová, Mgr. S. TrojanovskáMgr.A. Strakošová svojim spevom a morálnou podporou študentiek.

Toto vystúpenie je a vždy bolo dôkazom dobrých vzťahov a spolupráce s mestským úradom a KD Ľ. Štúra, ale i vzdanie úcty našich študentiek tým, ktorí položili život za našu slobodu.

Česť ich pamiatke!

/Mgr. S. Oškerová/

• Ekohra "Chráňme naše lesy a zvieratká"

• V rámci predmetu MTD a ako súčasť aktivít Zelenej školy odohrala skupina žiačok 2.A pod vedením PhDr. Danice Eckertovej interaktívnu Ekohru  "Chráňme naše lesy a zvieratká". Hra je zameraná na separovanie odpadu, kompostovanie a vzťah k životnému prostrediu. Divadelné predstavenie sa uskutočnilo 10.5. a 17.5.2016 pre deti z MŠ SNP. Predstavenia budú naďalej pokračovať v júni, septembri a októbri pre deti z ďalších modranských MŠ. Cieľom ekohry je viesť deti už od predškolského veku k ochrane ŽP.