• Dni duševného zdravia - „Dni nezábudiek“
     • Dni duševného zdravia - „Dni nezábudiek“

     • V dňoch od 29.9 – 3.10.2017 sa na Slovensku konala celonárodná zbierka Dni nezábudiek 2017.

      Zbierka  upozorňuje na dôležitosť duševného zdravia a podporuje rozvoj siete starostlivosti o ľudí s duševnými ochoreniami a ich sociálne začlenenie. Dňa 2.októbra sa do  zbierky organizovanej Ligou za duševné zdravie zapojila aj naša škola. Dobrovoľníčkami zbierky v meste Modra boli dievčatá z 3.BV triedy: Sofia Lukačovičová, Marína Hatalová, Veronika Zvolenská, Katarína Vogelová. Spoločne vyzbierali sumu 133,21 €.

      Ďakujeme dievčatám za ochotu zúčastniť sa zbierky a taktiež všetkým, ktorí sa rozhodli svojim príspevkom pomôcť ľuďom s duševnými poruchami. Nezabúdajme, že bez duševného zdravia nie je ani fyzické zdravie.     

                                                                                                   Mgr. Katarína Badinková

    • Okresné kolo v cezpoľnom behu
     • Okresné kolo v cezpoľnom behu

     • Bojovnosť sa oplatí!

      Dňa 29. 09.2017 sa naše študentky z I. A: Michaela Valková, Alexandra Süttöová Sofia Škanderová zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu. Dievčatá čakala náročná trať v dĺžke 3150m, ktorú pre všetkých zúčastnených pripravila ZŠ Kupeckého v Pezinku. Naše“ babenky“ zabojovali a v celkovom poradí  obsadili v súťaži družstiev krásne 2. miesto. V súťaži jednotlivcov Michaela po urputnom boji vo finiši vybojovala výborné 2. miesto, Sofia dobehla na 5. pozícii a Alex obsadila 7. miesto.

      Ďakujeme  dievčatám za bojovnosť, vďaka ktorej získali v súťaži pekné umiestnenie!

                                                                     Mgr. Lenka Štancelová

     • Dobročinná zbierka "Biela pastelka"

     • Dňa 22.09.2017 sa naša škola opäť zapojila do dobročinnej zbierky organizovanej Úniou nevidiacich a slabozrakých. Dobrovoľníčkami zbierky v meste Modra boli dievčatá  z 3.A triedy - Miriam Dujničová, Viktória Bániková, Natália Straňáková, Aneta Krútilová, ktoré tvorili 2 tímy.

      Oba tímy spolu vyzbierali 341,11€.

      Ďakujeme dievčatám za ochotu zúčastniť sa zbierky a taktiež všetkým, ktorí sa rozhodli svojim príspevkom podporiť ľudí so zrakovým postihnutím. 

                                                    Mgr. Katarína Badinková

      Vďaku našej škole vyjadrila aj Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska:

      "Dobrý deň,

      ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu aj tento rok. Vám sa podarilo vyzbierať čiastku 341,11€. Tento rok sa podarilo v rámci BA kraja vyzbierať 21 209,54€. ĎAKUJEME a vrúcne aspoň takto virtuálne objímame každého dobrovoľníka  :)"

      Mgr. Jarmila Antalíková

      Vedúca Krajského strediska Bratislava

      Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

      Slovak Blind and Partially Sighted Union

                                                                                                                    

                                                                                                  

    • Boli sme na kurze ochrany života a zdravia ...
     • Boli sme na kurze ochrany života a zdravia ...

     • Aj tento školský rok začali tretiačky posledným povinným kurzom Ochrany života a zdravia. Didaktická hra v Banskej Štiavnici sa všetkým páčila. Počasie nám tento rok prekazilo pohybovo-technické aktivity v lese a museli sme si vymýšľať náhradný program. Dievčatá však boli kreatívne a družstvá zostavené podľa znamení zverokruhu preukázali, že vedia spolupracovať aj v netradičných zostavách.

      Film „Kult hákového kríža“ väčšinu dievčat rozplakal a diskusia o dnešnom extrémizme a terorizme v spoločnosti splnila svoj cieľ. Už tradične najväčší úspech mala beseda s hasičmi a lesom sa ozývala hasičská siréna plnou silou.

      „Ťažko“ pripravovanú nočnú hru sme museli kvôli búrke zrušiť, ale veríme, že aj na tento kurz sa bude spomínať len v dobrom...

      Žiačkam III.A a III.BV triedy patrí poďakovanie za disciplínu a priateľskú atmosféru, ktorá na kurze panovala. Ďakujem kolegyniam Oľge Kuznecovovej a Lenke Štancelovej za bezproblémový priebeh.

                                                                                                                          Vedúca kurzu PaedDr. Tatiana Horká

    • Spoluprácou proti extrémizmu
     • Spoluprácou proti extrémizmu

     • Trieda 4. B sa s pedagógom A. Hercegom zúčastnila v Divadle Aréna dňa 26. septembra 2017 diskusie a koncertu SPOLUPRÁCOU PROTI EXTRÉMIZMU. Podujatie pripravil Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s odborom INTERACT v rámci „DŇA EURÓPSKEJ SPOLUPRÁCE“. Podujatie #ECDAY 2017 bolo určené pre študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK a bolo spojené s diskusiou hostí - speváčky Celeste Buckingham, spisovateľa a publicistu Michala Havrana a župana Pavla Freša na tému „SPOLUPRÁCOU PROTI EXTRÉMIZMU“.

     • Účelové cvičenie v prírode a Európsky týždeň športu

     • V stredu 27.9. 2017 sa uskutoční účelové cvičenie žiakov 1. a 2. ročníka.

      Nástup žiakov je o 8.00 na školskom dvore v športovom oblečení.

      Žiaci 3. a 4. ročníka sa v stredu učia podľa rozvrhu. Výnimkou je 3. vyučovacia hodina, počas ktorej sa títo žiaci zapoja do Európskeho týždňa športu. Po skončení 2. hodiny sa žiaci (3. a 4. roč.) v športovom oblečení presunú na školský dvor. Po veľkej prestávke  pokračujú vo vyučovaní podľa rozvrhu.

       

     • Príspevok rodičov

     • Oznam pre rodičov: číslo účtu ZRPŠ:SK29 0900 0000 0000 1919 4132  (príspevok rodičov na šk. rok 2017/2018 vo výške 50€ - určený na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole). 

     • Zmena názvu školy

     • Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky rozhodlo o zmene v sieti škôl a školských zariadení SR. Zmena spočíva v zmene názvu Pedagogickej a kultúrnej akadémie na:

      Stredná odborná škola pedagogická, Sokolská 6, Modra

      s účinnosťou od 1. 9. 2017.

     • Záujmové vzdelávanie

     • Vážení rodičia, milí žiaci.

      V šk. roku 2017/2018 otvárame v rámci záujmového vzdelávania tieto krúžky:

      Internetový krúžok

      Pohybové aktivity

      Ekologický krúžok

      Príprava na „DofE“ (medzinárodná cena vojvodu z Edinbourghu)

      Konverzácia v anglickom jazyku

      Krúžok výtvarnej tvorivosti

      Prosíme žiakov, aby si premysleli, o ktorý z uvedených krúžkov majú záujem. V pondelok

      18. septembra budú žiakom rozdané vzdelávacie poukazy a budú sa na krúžky prihlasovať.

       

     • Doprava počas Vinobrania

     • Vo štvrtok 14.09.2017 od 12:00 hod.  a v pondelok do 12:00 budú zrušené zastávky Modra obchodný dom, Modra Štúrova a Modra kaplnka. Náhradné zastávky na smer Pezinok a Trnava budú dočasne premiestnené ku kinu na Kalinčiakovu ulicu.

      Mesto Modra bude uzatvorené z dôvodu konania Vinobrania 2017 od 12:00 14.9.2017 do 12:00 18.9.2017.

     • Krajina komiksu

     • Trieda 3.B sa spolu so svojim slovenčinárom A. Hercegom rozlúčila pred prázdninami s hodinami slovenčiny na výstave Krajina komiksu. Študentky sa v úvode dozvedeli metodiku práce pre deti v MŠ s komiksom ako druhom grafického prejavu. V ďalšej časti sa rozoberalo komiksové spracovanie textu slovenskej ľudovej rozprávky Plavčík a Vratko, ako aj využitie literárnych textov v prostredí MŠ. A nakoniec si interaktívnu výstavu mohli, samozrejme, vyskúšať študentky z pohľadu detského návštevníka. Za milé aktivity a sprevádzanie ďakujeme pani Mgr. M. Kvetkovej, riaditeľke KC Modra.

     • Slávnostné ukončenie šk. roka 2016/2017

     • Slávnostné ukončenie školského roka 2016/2017 sa uskutoční o 8.15 h v spoločenskej miestnosti, kde zároveň odmeníme najaktívnejších a najúspešnejších žiakov 1. - 3. ročníkov. Následne si žiaci prevezmú vysvedčenia od svojich triednych učiteľov.

     • PaKA opäť získala certifikát Zelenej školy

     • Naša škola bola opäť úspešná v medzinárodnom environmentálnom projekte Zelená škola. Už po tretíkrát sme získali certifikát a vlajku Zelenej školy. Veľmi sa tešíme a ďakujeme všetkým - koordinátorke Zelenej školy p. Moravčíkovej, členom kolégia Zelenej školy a ostatným priaznivcom, ktorí sa na tomto úspechu podieľali a pomáhali nám.

                                                                                                                                           vedenie PaKA

     • O Z N A M

     • Oznamujeme Vám, že potvrdenia o návšteve školy taktiež aj potvrdenia potrebné na vybavenie cestovného sa budú vydávať od 21.08.2017 z dôvodu čerpania dovolenky.

!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '411489306809433'); fbq('track', 'PageView');